Folie grzewcze

Red Snake

Folie Red Snake zapewniają niemal 100% sprawności i można je z powodzeniem montować tylko jako podstawowe źródło ogrzewania, również jako dogrzewanie punktowe.

Nasza firma to 

Setki realizacji na terenie Polski

Instalatorzy z wieloletnim doświadczeniem

Dopasowanie do potrzeb klienta

Zaproś słońce do swojego domu !

Jesteś architektem, deweloperem, prowadzisz własną firmę budowlaną, stawiasz na innowacje, rozwój, ekologie, Skontaktuj się z nami, gwarantujemy korzystne warunki współpracy, wsparcie merytoryczne i techniczne bez konieczności inwestycji.

System grzewczy Red Snake to niezwykle cienka folia (0,4mm), jej elementem grzejnym jest tkanina, która składa się z mieszaniny włókien węglowych z pastą karbonu. Folie Red Snake zapewniają niemal 100% sprawności i można je z powodzeniem montować tylko jako podstawowe źródło ogrzewania, również jako dogrzewanie punktowe (na fragmencie podłogi lub pod wykładziną czy dywanem). Montaż Foli grzewczej to dużo łatwiejsze i tańsze rozwiązanie niż w przypadku tradycyjnej „podłogówki.

Folia grzewcza Red Snake jest to  produkt emitujący fale podczerwieni służący do ogrzewania budynków. Ten rodzaj ogrzewania można zastosować w mieszkaniu, biurze, sklepie, szkołach, przedszkolach, placówkach medycznych, szklarniach czy foliach ogrodniczych. Stosuje się je jako ogrzewanie podłogowe, ścienne, sufitowe lub na skosach poddasza w zależności od potrzeby.

Folię grzewczą Red Snake można instalować podczas budowy nowych obiektów oraz w czasie remontów już istniejących. Przy ogrzewaniu podczerwienią nie jest ogrzewane powietrze (jak przy grzejnikach), ale nagrzewane są przegrody budynku czyli ściany, posadzka, sufit oraz przebywający w pomieszczeniu ludzie.

Często przy wykonywanych przez nas pomiarach termowizyjnych, klienci się skarżą, że intensywnie grzeją powietrze w pomieszczeniu, a ściany są zimne (przy właściwej ich izolacji cieplnej). Przyczyną jest to że ciepłe powietrze gromadzi się pod sufitem a zimne, wychłodzone jako cięższe opada na dół, więc spada komfort cieplny w pomieszczeniu. W przypadku ogrzewania podczerwienią, odczuwalny wzrost temperatury następuje już po 10 minutach od włączenia.

 

Całkowity koszt systemu Red Snake dla domu 120m2 to 15 000zł netto*

*Powyższa oferta ma charakter informacyjny i jest zaproszeniem do negocjacji, niniejsza oferta nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

Zalety stosowania folii grzewczych Red Snake.

Zdrowe Ciepło

Technologia Red Snake jest źródłem zdrowego ciepła i jest biologicznie optymalna dla naszego organizmu. Promieniowanie podczerwone jest złożone z kilku rodzajów fal. Dla człowieka najcenniejsze są te z dużą długością fal. Promieniowanie podczerwone emitowane z folii grzewczej Red Snake ma taką samą długość fali jak promieniowanie naszego ciała, więc przyjmuje je ono jako własne.

Brak niepożądanych skutków promieniowania Elektro-magnetycznego

Folia Red Snake nie jest źródłem niechcianego promieniowania elektromagnetycznego! Istniejące elektryczne systemy grzewcze negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Powodem jest to, że fale elektromagnetyczne i związane z nimi pole elektromagnetyczne wywołują powolny przepływ krwi w tętnicach. EMS-szwajcarskie badania przeprowadzone przez SGS pokazały, że folie grzewcze Red Snake nie są źródłem niepożądanego promieniowania elektromagnetycznego.

Wysoka szybkość ogrzewania

Tylko 5 minut potrzeba folii Red Snake do osiągnięcia maksymalnej pożądanej temperatury. W przeciwieństwie do systemu podgrzewania wody nie wymaga wstępnej obróbki do jej ogrzania.

Antybakteryjne efekty

Folia Red Snake wykazuje działanie antybakteryjne w związku z nasyceniem powietrza anionami. Test wykonany przez Koreańskie Stowarzyszenie Promieniowania Podczerwonego pokazał skuteczność antybakteryjną na poziomie 72,6%.

Znaczne oszczędności energii i brak kosztów konserwacji

Ogrzewanie na podczerwień Red Snake jest ekonomiczne bardziej korzystne niż inne alternatywne formy ogrzewania. W porównaniu do konwencjonalnych grzejników elektrycznych, możemy osiągnąć oszczędności ekonomiczne do 40%. Nie ma strat ciepła związanych z przesyłem medium grzewczego. Koszty serwisu i konserwacji są praktycznie zerowe. Oczywiście mieszkanie czy dom powinno być właściwie zaizolowane cieplnie, by nie było strat ciepła przez przegrody i występowania mostków cieplnych. Możemy to pomóc sprawdzić przy pomocy badania termowizyjnego.

Gwarancja 25 lat

Gwarancja na okres 25 lat jeśli folia montowana jest przez rekomendowanych montażystów . Producent lub dostawca nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku niewłaściwego obchodzenia się i zmian struktury folii.

Współpraca

Jesteś architektem, deweloperem, prowadzisz własną firmę budowlaną, stawiasz na innowacje, rozwój, ekologie, Skontaktuj się z nami, gwarantujemy korzystne warunki współpracy, wsparcie merytoryczne i techniczne bez konieczności inwestycji.

Polepszenie jakości powietrza

Na podstawie wyników eksperymentu przeprowadzonego co 30 minut, okazało się, że folia grzewcza Red Snake poprawia jakość powietrza o 81% w ciągu 2 godzin. Ponadto w ogrzewanym pomieszczeniu tworzy się wyjątkowy mikro-klimat, który ma pozytywny wpływ na nasze ciało przy jednoczesnym zachowaniu w pokoju wilgotności, ponieważ powietrze nie jest wysuszone. Dzięki właściwemu nagrzaniu przegród budowlanych, w pomieszczeniu panuje właściwy dla człowieka komfort cieplny i nie tworzą się ogniska pleśni i grzybów.

Korzyści ogrzewania folią grzewcza : 

 • Niskie koszty inwestycyjne
 • Niskie koszty eksploatacyjne
 • Oszczędność miejsca – brak kotłowni
 • Precyzyjna regulacja temperatury
 • Nie ma potrzebuje budowy oraz konserwacji komina
 • Brak strat przesyłowych ciepła – ciepło jest wytwarzane w miejscu zużycia
 • Brak grzejników – większa możliwość aranżacji wnętrz
 • Bez obsługowość
 • Brak problemów z uzupełnianiem wody w instalacji
 • Brak zagrożenia związanego z zaczadzeniem
 • Brak zagrożenia związanego z wybuchem
 • Trwałość – żywotność folii grzewczej wynosi 100 lat
 • Ogrzewanie na podczerwień polecane jest także osobom z alergią – pozwala ograniczyć przemieszczania się kurzu, ma wpływ na redukcję grzybów czy pleśni

 • Możliwość programowania – dzięki tej funkcji jesteśmy w stanie sami określić, kiedy panele powinny się włączać

 • Ogrzewanie panelami  ma korzystny wpływ również na nasze zdrowie, dlatego jest szeroko stosowane w lecznictwie

Schamaty ułożenia folii Red Snake

Informacje do pobrania

Ulotka informacyjna.

Karta techniczna.

Karta techniczna EN.

Chcesz poznać dokładną wycenę ?
Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację
+48 795 250 960 – cała Polska